Simteract chce zintensyfikować prace nad nowymi projektami

W trakcie zwołanego na 14 listopada 2022r. Walnego Zgromadzenia, Simteract planuje uchwalenie kapitału docelowego. Dzięki temu zarząd chce zyskać elastyczność w rozmowach z potencjalnymi inwestorami, w tym partnerami strategicznymi. Obecnie spółka intensywnie pracuje nad Taxi Life: A City Driving Simulator i planuje dwa kolejne projekty, z czego jeden ma pozwolić jej rozszerzyć działalność poza gatunek symulatorów.

Rada Nadzorcza wyraziła pozytywną rekomendację, by uchwalić 20% kapitału docelowego spółki – zwołaliśmy Walne Zgromadzenie w celu uzyskania takiej możliwości. Jesteśmy już rozpoznawalnym graczem na arenie międzynarodowej. Prowadzimy rozmowy z potencjalnymi partnerami i potrzebujemy elastyczności w podejmowaniu szybkich decyzji, które mogą pomóc przyspieszyć dalszy rozwój Simteract – komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract.

Spółka jest świeżo po premierze swojej pierwszej gry, Train Life: A Railway Simulator. W sierpniu 2022 roku tytuł zadebiutował w pełnej wersji na komputerach, gdzie uzyskał 75% pozytywnych recenzji w serwisie Steam, a miesiąc później trafił również na konsole PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox S|X. Trwają prace nad drugim projektem Simteract, Taxi Life: A City Driving Simulator, którego premiera przewidziana jest na przyszły rok. Wydawcą obu gier jest francuski NACON.

Spółka w planach ma już kolejne dwa projekty. Pierwszy z nich, Project Prodigy to symulator z gatunku premium.

 Nasze działania w segmencie symulatorów zostały dostrzeżone przez wiodących wydawców z tego gatunku. Prowadzimy negocjacje w sprawie kilku bardzo ciekawych projektów, z IP znanymi szerokiemu gronu graczy. Mają one potencjał zostać największymi projektami, jakie realizowaliśmy do tej pory. Rozpoczęcie prac planujemy na początku 2023 roku. Liczę na to, że już w niedalekiej przyszłości będę mógł zdradzić więcej szczegółów – kontynuuje Jaśkiewicz.

 Drugi z kolei, Project North Star, ma być rozszerzeniem działalności poza symulatory, a Simteract sfinansować ma go ze środków własnych.

 Jesteśmy w trakcie największego brainstormu w historii Simteract, bierze w nim udział każda osoba będąca na naszym pokładzie. Project North Star ma wyznaczyć nowe możliwości dla rozwoju spółki. Chcemy zapowiedzieć go relatywnie wcześnie, przed nami jednak wiele decyzji odnośnie kierunku tego projektu, w tym ta o możliwości współpracy z wydawcą lub self publishingu. Prace nad projektem już się rozpoczęły i zintensyfikują się na początku 2023 roku. Ogłoszenie projektu dostosujemy do strategii marketingowej, tak, by zmaksymalizować jego potencjał komercyjny – kończy Jaśkiewicz.