Premiera Taxi Life od Simteracta już w lutym!

Symulator taksówkarza „Taxi Life: A City Driving Simulator” od krakowskiego studia Simteract będzie miał swoją premierę w lutym 2024. Gra będzie wydana od razu w pełnej wersji (bez trybu wczesnego dostępu) jednocześnie na PC i konsole obecnej generacji.

„Taxi Life: A City Driving Simulator” to symulator taksówki, gdzie gracze będą mogli wcielić się w rolę profesjonalnego kierowcy, który dąży do otwarcia własnej firmy transportu osobistego. Wydawcą, podobnie jak przy „Train Life”, jest francuska firma NACON. 

– Pierwotna premiera miała odbyć się pod koniec tego roku, ale wspólnie z Naconem zdecydowaliśmy, że luty 2024 jest dla nas zdecydowanie lepszym oknem sprzedażowym. Przy natłoku nowych tytułów grudzień jest bardzo słabym czasem na premiery i dlatego postanowiliśmy przesunąć ją na początek przyszłego roku – komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract. – Jesteśmy po bardzo obiecujących, zamkniętych beta testach. Dodatkowy czas, który zyskaliśmy, poświęcimy na dopracowanie naszej gry tak, by jak najbardziej zadowolić naszych graczy. 

W grze została doskonale odtworzony fragment Barcelony – aż 460 km dróg otworzonych w skali 1:1. Podczas jazdy można eksplorować miasto, dzięki czemu gracze poczują się niemal jak w prawdziwej Barcelonie. Głównym zadaniem będzie oczywiście transport pasażerów, oferując im nienaganną obsługę. Gracze będą musieli działać strategicznie i przy planowaniu tras trzeba będzie wziąć pod uwagę zdarzenia losowe tj. wypadki, prace drogowe, parady oraz warunki atmosferyczne, dokładnie tak, jak w prawdziwym życiu. W trakcie jazdy możliwa będzie też rozmowa z pasażerami. Klienci po zakończonym przejeździe będą mogli wystawiać oceny, a także zostawiać napiwki. 

Poza samą jazdą taksówką gracze będą zarządzać całym swoim biznesem – kupować nowe auta z zysków, zatrudniać pracowników i tworzyć grafiki. Dla lubiących rywalizację w grze będą dostępne dodatkowe wyzwania związane z czasem i precyzją.

Bardzo nam zależało, by realistycznie odwzorować zarówno samo miasto, jak i doświadczenie wynikające z prowadzenia taksówki. Dokładnie tak jak w prawdziwym życiu trzeba będzie zoptymalizować trasę przejazdu biorąc pod uwagę aktualny ruch, pogodę oraz wypadki. Jeśli nie będziemy zwracać na takie rzeczy uwagi – czas naszego przejazdu będzie się wydłużał, co będzie skutkowało negatywnymi opiniami i brakiem napiwków. Dlatego gracze będą musieli zwracać uwagę na wiele rzeczy, jednocześnie mogąc podziwiać piękno Barcelony – dodaje Marcin Jaśkiewicz.