Simteract zapowiedział premierę Taxi Life na 7 marca i wypuścił nowy pre-order trailer

“Taxi Life: A City Driving Simulator” już 7 marca zadebiutuje w pełnej wersji na PC i konsolach obecnych generacji. Cena bazowa gry na platformie Steam została ustalona na 29,99 EUR, a w wersji konsolowej na 39,99 EUR. Jednocześnie spółka udostępniła pre-order tytułu i wypuściła nowy, ponad minutowy trailer.

Za marketing i dystrybucję gry Taxi Life odpowiedzialny jest globalny wydawca z Francji – firma NACON. To już druga gra, nad którą spółki wspólnie pracują.
Jesteśmy już na ostatniej prostej, natomiast zdecydowaliśmy się przesunąć premierę na marzec wyłącznie z powodów marketingowych – komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract. – “Taxi Life: A City Driving Simulator” cieszy się obecnie największą popularnością na chińskich wishlistach, a wcześniejszy lutowy termin zbiegłby się ze świętowaniami Chińskiego Nowego Roku, co mogłoby zakłócić komunikację nowego tytułu na tamtym rynku – dodaje.

Gracze mogą już zamawiać “Taxi Life: A City Driving Simulator” w przedsprzedaży. Wszyscy, którzy się na to zdecydują otrzymają Pre-order Bonus – w pełni funkcjonalny, stylizowany samochód cabrio. Cena bazowej gry wyniesie 29,99 EUR na PC i 39,99 EUR na konsolach.

Jestem bardzo podekscytowany zbliżająca się premierą. Włożyliśmy naprawdę dużo serca w dopracowanie każdego szczegółu mechaniki poruszania się taksówką oraz oczywiście odwzorowania pięknych ulic Barcelony. Mam nadzieję, że ten oraz kolejne trailery ułatwią ostatnie chwile oczekiwania na grę, a niezdecydowanych zachęcą do kupna jej w przedsprzedaży – komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract.

W symulatorze „Taxi Life: A City Driving Simulator” gracze wcielają się w role kierowców taksówek, gdzie głównym zadaniem jest skuteczny transport pasażerów. Ich ocena i zdobycie ewentualnych napiwków zależą od umiejętności radzenia sobie z losowymi wydarzeniami na drodze, takimi jak wypadki, prace drogowe, parady czy zmienne warunki atmosferyczne. Podczas realistycznej podróży po odwzorowanym w skali 1:1 dużym fragmencie Barcelony, gracze mają okazję korzystać z 460 km dróg i eksplorować teren. Ambitniejsi mają szansę otworzyć własną firmę taksówkarską i zatrudniać kierowców. Gra będzie wspierać jazdę z wykorzystaniem kierownic.

LINK DO TRAILERA